top of page
FOTO_6_24A7650_W.jpg

VRH C | LITTER C | 15. 3. 2021

Damien Dante Cabana de Otaula (HDA, PL 0/0) x Berezi de Sumendi (HDA, ED, 0/0, PL 0/0)

 

4 females: Caramba (CZ), Celestine (CZ), Cita (CZ), Cuuky (CZ)

5 males: Capo (A), Cid (CZ), Cilio (PL), Cinco (USA), Coppi (CZ)

15. 23 2021 se nám narodilo velké překvapení - po 12 hodinách jinak hladkého a plynulého porodu se nám narodilo 9 štěňátek - 5 kluků a 4 holky! Spojení rodičů jsme pro velký úspěch zopakovali z loňského roku - za prvé se nám vrh B velice líbil, za druhé se kvůli koroně nedalo hladce vycestovat do zahraničí za krytím, a za třetí si jednu krásku chceme v naší chovatelské stanici nechat, a rádi bychom měli potomka po našem prvním psu Hugovi. Jsem zvědavá, jestli se

i tento vrh potatí, a budou to všechno divoké, veselé třeštidla, jako jejich sourozenci z loňského vrhu. 

Mámě i miminům se zatím daří skvěle, jsou to věčně hladoví tygři, tak jejich nejmenší sestřičku dokrmuju, aby je brzy dohnala a všechny útrapy jim vrátila. :)

 

18 DNÍ: Venku bylo krásně, a tak jsme všichni vyrazili na zahradu. Máma Balů se slunila, štěňata se krmila, a Hubík si z nich dělal prolízačku. Sotva vidí a slyší, takže se zatím urputně držela mámy, jen Chilli, nejodvážnější ze všech, se vydal na malou průzkumnou cestu do okolí.

19 DNÍ: Dnes dostala štěňata první příkrm - vařené kuřecí masíčko se štěněcím mlíčkem. Balů mi přijde dost zmožená, těch 9 věčně hladových koulí ji dá zabrat a jako znavená matka pro to mám velké pochopení! :) Moc jim to šmakovalo!

Baluška byla opět milující a oddaná máma. Vše se u nás téměř tři měsíce točilo kolem štěňátek, zbytek smečky trpělivě asistoval při výchově štěňat. Synek Hubík se stal desátým štěňátkem, protože jsme společně trávili se štěňaty většinu dne, nejdřív v jejich bedýnce, potom na zahradě. Štěňata mu asistovala při opravě tatrovky, při prvních průzkumných výpravách, i při tréninku prvních krůčků. Cuuky nám od první vteřiny svého života přirostla tak k srdci, že jsme si ji nechali.  :) Balů je šťastná, hrají si spolu každý den, a jedna bez druhé neudělá krok. No a Hubík je v sedmém nebi! Má nerozlučnou parťačku, kterou jen tak někdo nemá! :)

10. 6. 2021 se stala ta nejhorší věc na světě. Milovaná Celestinka odešla do psího nebe, a nám zůstaly jen oči pro pláč. Umřela pravděpodobně na anafylaktický šok po píchnutí hmyzem. Za ten krátký čas, co s námi pobyla, dala nám i své rodině spoustu lásky a my na ni nikdy na ni nezapomeneme.

bottom of page