top of page
los_hafanos_litter-D_plakatek-1.jpg

VRH D | LITTER D | 11. 1. 2023

Slawomir z Hacjendy Ewuska (HDA, ED 0/0) x Berezi de Sumendi (HDA, ED, 0/0, PL 0/0)

 

6 females

3 males

DEN 1

11. 1. 2023 se nám po dlouhém nočním porodu narodilo 9 nádherných štěňátek - 6 holek a 3 kluci! Baluška to zvládla jako obvykle na jedničku, i když jsme byly obě unavené a doslova na pokraji sil. Začala se totiž na porod chystat už noc před tím, a tak se na nás obou dvě probdělé noci podepsaly. Vše ale dobře dopadlo, a máme nádherný vyrovnaný vrh plný úžasných psích osobností a plnou krabici radosti.

DEN 4

Na miminkách je vidět pokrok, Balů má mléka na rozdávání, a ty malé harpyje jí nedají chvilku vydechnout. Ládují se k prasknutí téměř nepřetržitě, a tak rostou před očima. Balů je trpělivá máma, nechce se jít ani na chvilku na zahradu vyvětrat a nehne se od nich na krok. A největší radost z nich má syn Hubík, který k nim letí, jakmile malinko kviknou, aby osobně zkontroloval, zda je vše v pořádku. 

DEN 11

Štěňátka začínají otvírat očka a pokouší se o první krůčky. Protože jsou strašně tlustí a napapaná bříška jim v pohybu překáží, vypadají jako z grotesky, a tak máme všichni o zábavu postaráno! Balů chodí trošku víc ven, a na chvilku si od nich i odpočine, ale má nějak podivně otočený režim - ve dne chrápe, že se dům otřásá, a v noci každou hodinu courá ven, takže se mi ty dvě probdělé porodní noci ještě nepodařilo dospat. Je to aspoň trénink na druhé miminko, které se nám narodí v březnu! :)

DEN 14

Štěňátka mají dva týdny! Stále celý den spí, ale jakmile se máma objeví v pelechu, ve vteřině se proberou a s hlasitým jásáním se letí napapat k prasknutí! Balů konečně chodí víc ven a v noci spává venku před dveřmi do ložnice, jen vždycky zaškrábe na dveře a jde kojit. Takže už nevstávám 10x za noc a pomalu se začínám dospávat! :)  Balů musím pořád krmit z ruky, ale jsem asi dobrý společník při stolování, protože zláduje zhruba 5 kilo masa denně. A to je dobře, protože potřebuje spoustu síly na ty malé piraně! Je to trpělivá a milující máma, už si zvykla, že má po většinu času v pelíšku desáté, lidské štěňátko, protože Hubík asistuje opravdu u všeho! Několikrát denně měníme deky a vytíráme podlahu pelechu, aby se nám štěňátka nemotala pod ruce, naskládáme je vždycky do bedýnky. Rostou jako z vody. Už máme bedýnku číslo 3! :)

DEN 18

Využili jsme hned první víkend, co Balů přestala být přehnaně opatrná na štěňátka, přestala po lidech chňapat, a dovolila návštěvám, aby se pomazlily, a tak mohla začít první vlna socializace. :) Štěňátka jsou teď v opravdu roztomilém věku, učí se chodit, štěkat, vrčet a dokonce vrtí ocáskem, aby projevila radost. Všechny děti z rodiny si jejich mazlení užily dosyta! Balů stále plně kojí, a i když štěňátka začínají projevovat zájem o její misky s masem, na první příkrm si musí ještě chvilku počkat. :)

bottom of page