top of page

DON PAPA LOS HAFANOS

Roztomilost nade vše

Don Papa Los Hafanos, * 11. 1. 2023

(Slawomir z Hacjendy Ewuska x Berezi de Sumendi)

Czech Junior Champion

Klubová výstava KPP Kadlcův Mlýn 2023, Junior class - Excellent 1, CAJC, BOJ

DUO CACIB Brno, Junior class - Excellent 1, CAJC, CACIB-J, BOJ

DUO CACIB Brno, Junior class - Excellent 1, CAJC, CACIB-J, BOJ

 

Tohle štěňátko přišlo na svět jako poslední. Balů už byla unavená a neměla dost sil, aby ho vytlačila, a tak jsem jí musela pomoct. Štěně jsem z ní doslova vytáhla, zdálo se být mrtvé, ale usilovnou masáží se mi podařilo ho rozdýchat. Od tohoto momentu jsem věděla, že je mezi námi zvláštní spojení. Protože se tohle štěně lišilo od ostatních zajímavým zbarvením, vybral si ho i náš synek Hubert. Poznal ho v chumlu štěňat, bral si ho do postele, díval se s ním na pohádky, a i později, když už štěňata trávila čas na zahradě, byli nerozluční kamarádi. No a tak se nedalo jinak... Musel u nás zůstat. Chovatelsky to sice nedávalo smysl, ale co naplat. Neměli jsme to srdce tyhle dva rozdělit. 

Hned, co to šlo, jsme vyrazili na první zatěžkávací zkoušku, a vyrazili jsme na 5 týdnů na okružní jízdu po Balkánu. Krom tehdy pětiměsíčního štěněte nám život zpetřovala Hubíkova tříměsíční sestřička Tonička, a musím uznat, že jsme si zážitků přivezli pořádnou zásobu. To, že je Papík ještě s námi, dokazuje naši lásku k němu, protože se tam navyváděl takových lotrovin, že se dosud divíme, že jsme ho nenechali u nějakého rumunského stáda. 

 

Roste rychleji, než jakékoliv naše jiné štěně, vypadá, jako by z oka vypadl mámě Balů, a má neuvěřitelně roztomilou povahu. Jsem moc zvědavá, co z něj nakonec vyroste. Už teď jsme na něj náležitě pyšní. A  nejvíc jeho malý pán Hubík, který má jeho poháry vystavené v pokojíčku. Jsou i nadále dva nerozluční parťáci.

bottom of page