top of page

DAMIEN DANTE DE LA CABAÑA DE OTAULA

24. 4. 2013 - 30. 7. 2023

Hugo, pan pes

Damien Dante de la Cabaña de Otaula

(AltoAragon Adriano x Murtoi's Yoko)

 

Výška 82 cm, váha 80 kg, HD A/A, PL 0/0

 

Czech Grand Champion, Czech Champion, Slovak Champion, Victory Winner Bratislava 2017

9x BOB, 7x CACIB, 14x CAC, 2x res. CAC, 1x CAJC

 

Brzy jsem ke zděšení našich rodin začala realizovat svůj plán k založení chovatelské stanice. Spojila jsem se s panem Diegem Galánem Segurou z jedné z nejstarších a nejuznávanějších chovatelských stanic ve Španělsku a rozhodla jsem se pořídit si psa ze země původu! A opět musím složit obrovskou poklonu svému muži, který mě během jednoho týdne podzimních prázdnin roku 2013 odvezl 3000 km na jih Španělska a 3000 km zase zpět. Byl to neuvěřitelný týden plný dobrodružství, navštívili jsme Barcelonu, koupali jsme se začátkem listopadu v Atlantiku i ve Středozemním moři, zajeli jsme si až na Gibraltar, seznámili se s opicemi a viděli Afriku. A pak jsme od úžasně milého pana Diega vyzvedli našeho nového psa a vydali se na zpáteční cestu. Tehdy šestiměsíční Damien Dante de la Cabaña de Otaula se ukázal jako neuvěřitelný pes, s velmi těžkou situací a kupou změn se vypořádal na jedničku, a byla to z obou stran láska na první pohled. Přejmenovali jsme jej na Huga a mluvili jsme na něj neznámým jazykem. Jeden den jsme se koupali v moři, a ten druhý se ocitli v typickém českém listopadovém počasí, na dvorku dvě divošky, které ho pořád očuchávaly a nedaly mu pokoj. 

Brzy si udělal pořádek a dnes je to obrovský, mohutný, majestátní pes, je velmi temperamentní, rychlý a mrštný, a je to vynikající hlídač. Zkrátka pravý pán našho dvora.

Hugo je velmi vyjímečný mastin s nádherně klenutou hlavou, má spíš atletickou figuru a opravdu vynikající pohyb!  V pohybu je vemi ladný a harmonický, i přes svůj zralý věk je energický, mrštný a rychlý, a nikdy nepohrdne mnohakilometrovou túrou.

bottom of page