VRH B | LITTER B | 22. 2. 2020

Damien Dante Cabana de Otaula (HDA, PL 0/0) x Berezi de Sumendi (HDA, ED, 0/0, PL 0/0)

 

3 holky: Balalajka Los Hafanos, Bojka Los Hafanos, Borka Los Hafanos

4 kluci: Bandito Los Hafanos, Banjo Los Hafanos, Belmondo Los Hafanos, Bernardo Los Hafanos

Balalajka - je roztomilá holka, všemi mastmi mazaná. Miluje jídlo, vydrží u něj až do konce, cpe se k prasknutí! Po obídku vypadá jako balón s nožičkami a sotva se valí. Někdy zůstane ještě u prázné misky a na protest ji vylizuje. Miluje mámu, nejčastěji ze všech ji pronásleduje, vybízí ji tlapkami ke hře, a olizuje ji tlamičku. Podezřívám ji, že nejde o projev lásky, ale o prosbu, aby jí vyzvrátila ještě nějaký nášup. Je to rváčka a s klukama si v ničem nezadá!

Bojka -  je mazílek, chodí za mnou a položí mi hlavu do klína a chce hladit. Je veliká, má nádhernou hlavu, a předpokládám, že se na výstavách bude jen blýskat! Už má své milované pány, u kterých bude naše princezna jako v bavlnce. Kamarádí nejvíc s Balalajkou, spolu tvoří malý gang, který ze zálohy nebojácně napadá větší a silnější kluky. Ve světě se zkrátka neztratí.

Borka - je největší průzkumník ze všech. Ještě v dobách, kdy jsem štěňata i po hodině našla tam, kde jsem je položila, Borečka čile prozkoumávala všechny kouty zahrady, a když už byla unavená, neomylně našla cestu do kotce a do svého pelíšku. Nebojácně se bije s ostatními, a i když je díky své aktivitě malinko štíhlejší, než ostatní, nedá se a přepere kdekoho. Bude hlídat ovečky a myslím, že v tom bude naprosto skvělá!

Bandito - je největší ze všech. Je to bitkař, který jednou ranou přebije i dva soupeře najednou! Ničeho se nebojí, štěká, vrčí, a ve všem byl před ostatními napřed. Při tom všem je ale velký mazel, když si ho člověk vezme do náruče, mazlí se a vrní. Je to silná osobnost, která bude potřebovat pevnou ruku a trpělivou mysl.  

Banjo - je další průzkumník, zatím se dostal na zahradě ze všech štěňat nejdál a nebojí se ani táty Huga a kdykoliv má příležitost, pronásleduje jej. Není se čemu divit, je to totiž jeho věrná kopie a už od narození mu říkáme Malý Hugísek. Je trochu samotář, často si najde místečko úplně bokem od ostatních. V dobách, kdy ještě bydleli doma v porodní bedně, hlasitě kvičel a nadával, dokud jsme jej nevytáhli ven, a nemohl si najít místečko dasleko od sourozenců - nejlépe pod nohama pánečka, který v dnešních dnech pracuje z domu.

Belmondo - je největší kliďas a pohodář. Často spinká nebo odpočívá, člověk o něm ani neví. Sem tam se přijde pomazlit, nebo se téměř z donucení přidá ke kolektivním hrám. Jeho budoucí pánečci jistě ocení jeho mírumilovnou a poklidnou povahu, kterou zřejmě zdědil z linie jedné z nejlepších španělských stanic Sumendi, která je pro své vyrovnané povahy vyhlášená.

Bernardo - se narodil jako malý zázrak, osm hodin po posledním sourozenci, už jsme s ním ani nepočítali. Byl o 100 g menší než ostatní, ale pilně pracoval na dokrmování, aby je s úspěchem dohnal. I proto dostal jméno po jednom ze Sedmi statečných. Ničeho se nebojí! Má obrovskou hlavu, která vypadá k jeho tělu až směšně veliká a je předzvěstí jeho obrovského vzrůstu! S ostatními si v ničem nezadá, je velmi rotomilý a často se chodí pomazlit. Snad jeho pánečky přesvědčíme k výstavám, protože má velký předpoklad stát se opravdu nádherným a úspěšným psem!

22. 2. 2020 se v naši chovatelské stanici po dlouhých čtyřech letech narodil druhý vrh, tentokrát mnohem početnější! :)

3 holky a 4 kluci!  Balů je úžasná máma, neustále kojí a štěňátka umývá. Máme je doma v pokojíčku, který je prozatím štěněcí, ale brzy se z něj stane pokojíček dětský. 14 dní jsem s nimi spávala, protože je Balů sice něžný, ale opravdu obřík, a malých slepých a hluchých kuliček bylo tolik, že se sem tam stalo, že na někoho sedla nebo lehla. Byl to opravdový trénink na miminko, které se k nám brzy připojí.

Protože malí otesánci nedali pokoj a dravě se hrnuli k mámině misce, uznali jsme zhruba ve třech týdnech, že začneme lehce přikrmovat. Už zkusili vařené kuřecí s mrkví, rybu i syrové hovězí a baští tak, že se jim dělají boule za ušima.

V půli března bylo opravdu jarní počasí, takže jsme celý týden strávili venku, chvílemi pod dozorem volně na zahradě, zbytek času pro jistotu v kotci, protože prcci ještě nejsou v pohybu moc jistí. Ale užili si to báječně! 

Ve věku šesti týdnů už jsou venku celý den a dokonce i noc! Na zahradě jsou volně přes den i bez dozoru, největší dobrodruzi už pilně prozkoumávají i vzdálenější kouty zahrady. Socializace se zatím příliš nekoná, zbytek smečky si jich nevšímá. Neví, co si o malých hlučných koulích mají myslet... Proto, když se k nim přiblíží na nebezpečnou vzdálenost, nejprve zavrčí, a pak utečou. K jídelníčku přibyly kosti, maloši dostali kuřecí křídla. Nadšení bylo tak veliké, že se z kotce ozývalo výhružné hlasité vrčení, to aby si náhodou sourozenci nedovolili zaútočit na kořist někoho jiného. S mámou si hrají, alespoň ta je vychovává a učí je, jak se má správný mastin chovat. Snad se brzy osmělí i táta a přidá k matčinému vlivu i ten svůj. 

Adresa

24 Husova
Drnholec, 691 83
Czech Republic

Kontakt

Sledovat

+420775023649

©2017 by Los Hafanos. Proudly created with Wix.com