AMIGO PORTHOS LOS HAFANOS

Amigo Porthos Los Hafanos, * 3. 1. 2016

(Damien Dante de la Cabaña de Otaula x Vally Farma Štěkot)

 

Výška 82 cm, váha 80 kg, HD A/A, ED 0/0, PL 0/0

- VICE WORLD WINNER 2017

- JBIS (Junior Best In Show of The club of the pyrenean breeds)

judged by breed specialist Rafael Escar Tabueña)

- BIS (Best In Show of The club of the pyrenean breeds)

judged by breed specialist Jean Jacques Dupas

6x BOB, 1x BOS, 2x BOJ, 2x CACIB, 1x res.CACIB, 8x CAC, 2x CAJC

je veliký miláček

Amigo je od malinka veliký milovník! Nežije v naši stanici, ale rádi ho prezentujeme jako našeho zástupce, protože jsme jeho nové páníčky tak trochu donutili do psích výstav, a jsme za to moc vděční, protože je to jeden z nejúspěšnějších mastinů v celé republice! Výstavy ho sice moc nebaví, ale jeho kvality jsou tak vyjímečné, že mu jeho legrácky v kruhu všichni porotci odpouštějí. Žije pod Ještědem, s páníčky cestuje často do Itálie, a má tři malé děti, kterým dělá trpělivou chůvu, prolízačku i postýlku. 

Je takovým splněným snem. Nikdy jsme neměli přehnaně velké výstavní ambice, i když každý úspěch samozřejmě potěší! Mnohem raději jsme se psy na chatě v lesích, když jsou urousaní od bahna, ale spokojení. Proto se nám ani nesnilo, že zrovna z našeho prvního chovatelského pokusu vznikne tak vyjímečné zvíře, jako je právě Amigo. Od prvních výstav vyhrává téměř vše, kde se objeví, a když na jaře 2019 vyhrál i nejlepšího jedince na druhé nějvětší výstavě pyrenejských plemen na světě, nemohli jsme uvěřit vlastním očím. Je to snem každého chovatele a vážíme si toho o to víc, protože jsme na první příčky nikdy ani ze samé skromnosti nepomysleli!

 

Je to obří pes, atletický typ, má nádhernou hlavu a dokonalé zbarvení. Je to velký mazel s obrovským charisma. Je rozverný a rošťácký, a je to veliký šťastlivec, protože má tu nejlepší rodinu na světě.